atgal pirmyn pgr. p.
Search ]     [ Previous  |  Next ]     [ Up  |  First  |  Last ]     (Article 13 of 18)
 
Pirmiausia reikia apibrėžti, kas yra pseudomenas. Trumpai - tai menas, sukurtas nenuoširdžiai, automatiškai, neįdėjus darbo.
Pseudomeną kuria menininkai, kuriems nesvarbu ką nors menu pasakyti, o ir sukurtas meno produktas taip pat nesvarbu. Galima sakyti, tokie menininkai - neprofesionalai, tačiau net ir turint profesionalo diplomą galima būti pseudomenininku. Taip atsitinka, kai menininkas diplomą įgyja mokydamasis nemėgstamo dalyko, pvz., jis nuo pat vaikystės svajojo būti šaltkalviu, o va, taip jau išpuolė, kad teko mokytis meno. Būna, kad studentą į pseudomeną patraukia blogi dėstytojai - užgesindami studento entuziazmą ir kūrybingumą.
Pseudomenininkas paprastai realistas (arba alkoholikas). Jis nesklando padebesiais, o vaikšto ant žemės (arba voliojasi rūpestingos žmonos glėbyje). Realistas supranta, kad pasaulį valdo pinigai, vadinasi, iš kuriamo meno reikia daryti pinigus. Juos Lietuvoje mene galima daryti tik taikant metodą "ranka ranką plauna", nes žmonių šalyje mažai, pinigų kultūrai mažai, reikia stengtis. Ir pseudomenininkas pradeda daryti. Pinigus, bet ne meną. Bet PER meną.
Ir pseudomenu, deja, tiki nemažai Lietuvos gyventojų. Jie vaikšto į pseudokultūros renginius ir klausosi/žiūri. O kur jiems dėtis? Visur Lietuvoje yra daugiau pseudomeno, nei meno.
Tam, kad atskirti pseudomeną nuo meno, skelbiu pseudomenui pavadinimą - chuchla. Kirtis dedamas pirmajame skiemenyje.
Naujadaras kilo bandant taip apibrėžti pseudokultūrą, kad būtų jaučiamas jos netikrumas, apsimestinumas, apsinešimas ir dėl to nuobodumas. Pats žodis "kultūra" dėka pseudomenininkų Lietuvoje jau yra nemažai apsinešęs ir normalesniam žmogui neprimena kažko gero. Tačiau dar yra viltes, kad taip visada nebus. Todėl sumaniau sukurti naujadarą, o ne naudoti "kultūrą" visiems pseudokultūros apibrėžimo atvejams.
Žodis turėjo būti kilęs iš "kultūros", tik daugiau atspindėti minėtus negatyvius aspektus. Todėl pirmąją raidę reikėjo pakeisti kažkuo, kas būtų panašu į "k", bet turėtų nuobodmo ir daug teigiamų jonų. "Ch" tiko idealiai, ypač du kartus pakartota. Kadangi pseudomenas yra tikrojo meno profanavimas, ilgąją "ū" "kultūroje", suteikiančią žodžiui didingumo, reikėjo trumpinti į trumpąją "u". Kitos "chuchlos" raidės atspindi nepažįstamai iškraipytą tikrojo meno veidą. "Kultūroje" trys skiemenys, "chuchloje" - du, nes, sako pseudomenininkai, kam reikia sudėtingumų? Meną galima sutrumpinti! Kam "ra" galūnės, primenančios Ra? Užteks ir "la" - specialiai, o gal todėl, kad kitaip neišeina ištarti. Chuchla primena "fuflo", "chaltura" ir "kukla". Nes taip daugelis pseudomenininkų ir mano apie kultūrą.
Nedarykite meno dėl pinigų, pls. Susiraskite sau tikrą profesiją.

Pagrindinis puslapis
Gaukite emailus apie papildymus puslapyje

Web Statistics