atgal pirmyn pgr. p.

Ramūno Jaro muzikos koncepcijos: Ramūnas Jaras & Band

Ramūnas Jaras & Band yra Ramūno Jaro 1996 metais pradėta muzikos koncepcija (kviestinių muzikantų grupė), atliekanti eksperimentinę (kaholistinę, noiso, ambientinę-industrinę, new age, meditatyvinę ir t.t.) muziką.

Auros šiuolaikinio šokio festivalis 2007 m. apie šią grupę (koncepciją):

„Valdininkų ir biurokratų nekenčiama, klausytojų sukietėjusiomis ausimis neklausoma, ši muzikos grupė nenuleisdama rankų žygiuoja per Lietuvą. Štai, žmonės, žiūrėkit: tai tikrasis undegroundas, laisvės muzika ir tikros išraiškos formos. Kiekvienas Ramūno Jaro & Band pasirodymas - nenuspėjamas ir nepakartojamas. Muzika įrašuose ar scenoje - kūrybinga ir daugiastilė, tai neįtikėtini sudėtingi garsų deriniai, ypatinga, šokiruojanti artistinė veikla bei pritrenkianti scenos raiška ir Dangus žino kiek koncertų. Ramūnas Jaras & Band išleido <...> albumus ir dar kelis turi paruošę leidybai. Grupė groja įvairiais instrumentais, paįvairindama noiso stilių - akustika, industrial stilių - meditatyviniais garsais, o kartais suplakdama į vieną visus įmanomus ar žinomus stilius. Muzikiniuose performansuose pasirodo iki 10 įvariais scenos kostiumais apsirėdžiusių žmonių, atliekančių įvairius scenos ir muzikinius veiksmus. Kiekvienas Ramūno Jaro & Band performansas - nenuspėjamas ir vyksta tik vieną kartą.“
(http://www.dancefestival.lt/festival17th/main.php/id/465/lang/1, nuoroda veikė 2009-Rgs-31).

„Smegenųšokis“ 2001 m.:

„Ramūnas Jaras & Band leidiniai atspindi visas geriausias grupės puses - juose užfiksuoti studijiniai bandymai, kruopštumu prilygstantys A. Webern partitūroms, meditatyvus tyrinėjimai, tinkantys muzikos terapijai, ar neprilygstami noiso koliažai, išradingumu pasiekiantys The Residents. R. Jaro ir grupės muzika prilyginama Fred Frith and Robert Fripp muzikos garsams. Kaip grupė Ramūnas Jaras & Band siekia ne vien išorinio klausytojo ar žiūrovo nustebinimo ar virtuoziškumo, kurio ir taip grupei netrūksta. Grupė laiko savo pareiga paversti performansus ir įrašus klausytojo tobulėjimo keliu ir kiekvienas grupės narys dirba nuoširdžiai, sudėdamas visą savo kūrybinę energiją, kad pasiekti šį tikslą. Klausytojas klausydamasis Ramūnas Jaras & Band patenkina ne tik akis ir ausis, bet ir sielą.
Pora techninių detalių: Ramūnas Jaras & Band atlieka avangardo, new age, meditacinę, eksperimentinę ir noiso (maišyto su techno) muziką. Groja analoginiais sintezatoriais, solo bosine gitara, B, Es ir bosiniu klarnetais, elektriniu akordeonu, kartais naudojant techno ritmą. Ramūnas Jaras & Band gali būti laikoma ansamblio ECHIDNA AUKŠTYN, nuo 1990 m. grojančio rock ir pop muziką, avangardine atšaka.“

(http://smegenusokis.scene.lt/, nuoroda veikė 2001-Kov)

1998-2001 m. grupėje (koncepcijoje) grojo 75-ių metų liaudies muzikantas Konstantinas Kružikas (balsas, armonika, mušamieji, sceninė raiška).
1997 m. Ramūnas Jaras surežisavo videoklipą „Ar“ (operatoriai Algimantas Stankevičius, Vygantas Maknys).

Pagrindinis puslapis
Gaukite emailus apie papildymus puslapyje