atgal pirmyn pgr. p.

Tas Didelis, Didelis, Didelis pasaulis...


(Ore.lt)

Jūs irgi galit kaip nors pavadinti tai, kas jau šeštus metus iš eilės vyko laikinojoje sostinėje ir greičiausiai būsite teisūs. Man avangardinės muzikos festivalis “DIDELIS PASAULIS” šįkart nukrito itin atsitiktinai, mat labai jau dvejojau - pasilikti prie alaus bokalo, ar visgi šį gan įprastą užsiėmimą iškeisti į meną (nenormalų!) Iškeičiau.

“IR GERAI PADAREI”: paskui man tarė kažkas iš vidaus. Bet koks išankstinis nusistatymas, kad festivalis patirs lankytojų fiasko (kaina pirmą dieną 15, antrą – 18 lt.) nepasiteisino – tiek pirmą, tiek antrą dienomis susirinko pakankamai gausus jų būrys, koks skirtumas, kad dauguma jų gal kviestiniai ar šiaip prasmukę. Svarbiausia, kad mergina tuo metu sukrutėjo tarytum tai būtų absoliučiai niekingas veiksmas, bet vis tiek paliko žymiai geriau negu, kad ji butu to nepadarius. Dar daugiau ten merginu visaip kažkątai, taigi festivalis tapo malonaus feminizmo aromato perbrauktas.

Dauguma festivaly grojusiu kolektyvu reiškiasi jame dar nuo tada kai renginys vadinosi Sumirimas ir vykdavo Mažajame teatre – naj, GIRNŲ GIESMĖS, SALA, M. Litwinski, ECHIDNA AUKŠTYN ir Jaras. Pastaroji, grojusi antrą dieną, sintetinių triukšmų nuvargintoms ausims buvo nebloga gyvų instrumentų energetinė atgaiva – tik deja pražiopsojau nemažą šmotą pradžios. Programoje tikrai skambėjo senojo Echidnos repertuaro gabalų. Jaras sugebėjo įpinti i grupes programą ir vykusių techno inkliuzų.

Šįkart i festivali nepavėlavo M. Litvinskis. Savo persiška – izraelitiška dvasia persmelktus aistringus kūrinius atliko kartu su žavia kompanijone Saba. Tuoj po festivalio maestro ištraukė atgal Lenkijon. Šių metų festivalio debiutantai – eter.h, ikA – e.

Dar vienas antros dienos vinukas - tele tiltas su Šiauliais. Konkrečiai - su grupe ŠALIKĄPALIKAU. Jis - kiek ilgokas, triukšmingokas ir vienodokas, bet užtat Jaras vykusiai apžaidė visą ši bendravimą su anais bei su publika, todėl suma sumarum – visai nieko.Jeigu lyginti abidvi festivalio dienas – svarstyklių lėkštė visgi nusvirtų antrosios pusėn - ji spalvingesnė, gyvesnė. Iš pirmosios dienos labiausiai užkabino senbūviai naj (arba Darius Čiūta) ir GIRNŲ GIESMĖS giesmės. Visai brandus avangardas.

Pats festivalio organizatorius, siela, vedėjas ir rengėjas Jaras mano, kad Kaunas pamažu virsta ne tik Lietuvos, bet ir viso Pabaltijo avangardo sostine ir gal net Mažąja Venecija.. Dar Jaras sako jaučiąs malonumą ir pasitenkinimą, kad tapo savotišku menedžeriu akivaizdžiai progresyviems atlikėjams, kurie niekieno neglobojami ir neskatinami galėtų taip ir pasilikti visiškoje nežinioje.

Tai tokiu atveju aš ir buvau toksai – mat turėjo kažkas pasigirsti man be galo įnirtingai pripūtinėjant vienai panelei balioną. Bet negi dėl to ropšiesi į sceną?

Augustinas Nėra, 2001-11-20 12:53:06

Įsijunkite į mūsų elektroninio pašto grupę!

Pagrindinis puslapis
Gaukite emailus apie papildymus puslapyje

Web Statistics

Clicky