atgal pirmyn pgr. p.

Hot reportingas apie šeštąjį avangardinės muzikos festivalį DIDELIS PASAULIS


(Dangus.net)

Ten, kur bus parašyta normal šriftu, rašė Žydrius, o kur italiku - uGnius.
Taigi, taip taip. aha, galime pradėti. nuo ko pradėsime kolega?

Žinia apie DP keliavo ilgu ir paslapingu keliu, kurio vingriai privetė gerokai pasimaknštinti mano smegenėles ir išspręsti keletą visai neblogų rebusų. Taip ir supratau, kad tai vistik bus neeilinis įvykis Lietuvos avant muzikos pasaulyje. Mano nuojauta visiškai neklydo.

Jo, šitas Sumirimas buvo geriausias. Ir matyt pats euforiškiausias. Nors Jaras, kuriam mes siunčiam didelį lipšnų bučinį į kaktą, visada buvo savotiškas mistifikatorius, todėl žmonių susirinko gal 100, gal 1000. Bet argi tai svarbu, galų gale. Svarbu daugiau yra tai, kad vyko viskas naujose patalpose - kažkokioj šokio studijoj senamiesty ir ta vieta turi gerą energiją. baltos sienos, balti radijatoriai, ir net arbatos galima buvo išsivirti. žodžiu, galima jaustis kaip pas kokius senelius sode :)

Pirmoji diena - penktadienio vakaras.

Antrieji šį vakarą - NAJ. Labai seniai aktyvūs noiso scenoje, kurios deja Lietuvoje praktiškai nėra. Šį vakarą NAJ'us pavargęs, nes labai sunkiai miegojęs. Bet turi alaus ir mėlyną stalinę lempą, kuri pulsavo visą jo pasirodymą, taip sukurdama vaizdinę atmosferą šalimai ir taip jau šaltos muzikos, kurią aš vadinu klikinimu. Kas nebuvo, galiu tik pasakyti, kad gamtoje ji skamba irgi, kai eini mišku, o ledukai krenta aplinkui atsimušdami į šakas ir taip sukurdami tobulą NAJ'ų. Jo, po pokalbio su NAJumi supratau, kad jam pačiam tai nepatiko, nesis jisai visą šį pasirodymą išvadino tiesiog vokišku mainstream ir riebiai nusispjovė. Ar Darius Čiūta kalbėjo flegmatiškai?  Taip.

GIRNŲ GIESMĖS. Aš tiesiog važinėju paskui jį, todėl gal ir kalbėsiu šališkai, tačiau jo industrinis tribalas neturi analogo lietuvos padangėje ir tebus tai tiesa. Gilūs garsai - gilus transas. Bet labai jau akademinė aplinka. tenka bėgti į salės galą ir patyliukais kilnoti kojas. P.Jaras pristato Liuką kaip keliauninką po egzotiškas šalis, ir nori sužinoti ar tie kraštai daro įtaką jo kūrybai, bet Liukas aišku to nesako, nes kas gi iš tų papasakojimų gero??

Gaila, pirmą festivalio dieną man teko praleisti nes dalyvavau demonstracijoje už mėsaėdžių teises, bet manau šiemet GG repertuaras buvo kur kas aštresnis ir expresyvesnis nei experimentinis pernai metų 15 min. setas su egzotiška mergina... Beje, kolega, kol jūs įsivažiavote, norėčiau tarp kitko paklausti kaip jums patiko veidrodžiai salėje ir pats Kaunas?

Kaunas yra Kaunas - šioje patarlėje ir paslėpta visa Kauno jėga. Labai gera ir šilta. Ryga, Stokholmas ir dar daug kas vienoj vietoj. Bet... yra vienas bet. "Bet" yra ne vienas, kolega - iškart matyti, kad nesate nei vilnietis, nei kaunietis :) tęskite.....

Ika-E. Baubų neofolkas sterilioj ir šiltoj šokių studijoj kažkaip neįsipaišė, bet užtat įpūtė daug kontrasto į šį vakarą ir leido surasti kas yra kas. Ignas vakar skundėsi, kad po trečio gabalo jiems pradėjo meluoti, jog atėjo policija ir reikia baigti :) Jaro bajeriai. 

Paskutiniai grojo žmogai labai sunkiu pavadinimu, kurio aš kažkaip neprisimenu. Ir būtent jie buvo pagrindins vakaro vinis. sveikas žmogus paverstas nesveiku. Sveika muzika paversta nesveika. sveiki interviu paversti nesveikais. Truputėlį nesveika nuotaika, bet gal taip geriau. Taip ir toliau.

O gal ten nieks nebegrojo? Pagal programa bent jau neturėjo.....
Grojo dar ir kaip. Bet nesveikai-sveikai. Neither-neither...

Gerai, pereikime prie antrosios dienos, šeštadienio. Japoniškam automobiliui vėl teko riedėti autostrada. bet festivalis prasidėjo daug anxčiau - prie upės. beje, prie vandens jis ir baigėsi, bet apie tai nežino net pats Jaras :) taigi, mes ilsimės prie upės ir klausom labai blogo noizo - loja šunys. po to juos keičia tikra dangiška mana - krentantis ant sausų lapų sniegas, nors kūnas jo nejaučia. naj?

slidžios kauno senamiesčio gatvės, raudonos durys, kiemas su apžėlusiu kaminu. mes laukiame pradžios kažkokios skylėj "Vakaro magija" - nežinia kiek ten magijos iš tikro, bet padavėja yra nereali barbė-blondinė.  O taip, ši nuostabi padavėja jau buvo penktadienio atradimas, ir rekomenduoju visiems ten užsukti. taip, va ir mistinė festivaliaus vieta. pradeda SALA. tixliau, tai buvo kažkox dvigubas perfomansas SALA + SAPNŲ MAŠINA. pastarasis įrengimas vertas ypatingo dėmesio. pamačiau aš jį labai mistiškai - nutaręs nusišlapinti festivalio kiemo tamsybėse (agentas Kuperis buvo teisus apie šlapinimąsi gamtoje) - ir, žiū!, pro užkaltus salės langus kad ims suktis malūnai malūnėliai... tai buvo pats mistiškiausias patyrimas Sumirime!

SALA stebino giliu ir solidžiu monstirniu garsu. Užkeikimai. Saham ibn Bazar Sahan Baraban... Vėliau Portas kažką degino. O kolega barstė žmonėms flyerius ir pelenus. Beje, gal teiktumėtės paaiškinti iš kokios krosnies ištraukėte tuos pelenus? Iš M.Daukšos krosnelės, nes daugiau pažįstamų, turinčių įrenginį, gaminantį pelenus ir neturiu Vilniuje. Linute:))

Jaras plėšė avangardą šįkart su ECHIDNA AUKŠTYN. Vaikinai raitė instrumentų galimybes, kažkox veikėjas eilinį kartą bandė šokti (atleiskite, bet tai apgailėtina, nekenčiu basiraitančių vyrų). po to užplaukė nedidelė ambientinė pertraukėlė ir grupė pabaigė tikrai aukšta nata. daug beprotybės, daug jausmo, daug džiaugsmo. norėjosi rėkti ir šokinėti kartu su Jaru, pučiančiu savo klykiančią dūdą. buvo gerai.  Jep, iš tikrųjų buvo labai gerai. Kartais net pagalvodavau, kur jie laiko tą muzikos gausybės ragą. Profesionalai...

toliau sekė ŠALIKAPALIKAU pasirodymas, kuris buvo naujiena festivalyje savo technika. šiauliečiai nusprendė sudalyvauti neakivaizdžiai - televizijos tiltu. smagu žiūrėti, kaip avangardui panaudojamas mobilus ryšys ir tiesioginė televizija. štai ekrane jau šmėžuoja Gytis ir Darius. Noiziukas, žodžiai, post-industrial. Kontepliacija ir melioracija. Sveiki atvykę į kitą planetą, leiskite pradėti konferenciją. Iš tribūnos pilasi kažkox referatas, garso technikai pagarsina mikrofoną, atremtą į televizoriaus spYYYYkerį, tačiau linxmiausia man žiūrėti, kaip rimtu veidu ištisą pusvalandį Darius sukinėja kažkokį aparatą. buvo gerai.

Kas buvo toliau? Palaukite, prisiminsiu...... A, taip - M. Litwinskis. Gražu, bet, atleiskite, mano euforizuotai tos dienos sąmonei tai buvo kiek nuobodu, tad gal kolega norėtumėt geriau apie tai papasakot?

Kaip čia Ugniau švelniau. Matai, aš turiu akis keturias, nes akinius nešioju, o tu dvi. Ir matai viską kitaip. Žodžiu, M.Litvinskis su savo žavia palydove pasirodymą pradėjo anksčiau, nei harmoniumas (Litvinskio aparatėlis) pradėjo skleisti garsus. O gi prieš tai buvo pono Jaro ir žaviosios Litvinskio palydovės pokalbis nebylių kalba, Jaro žegnojimasis pabaigoje, nes matyt jis jau nieko nesuprato, ir mano plojimai, kurių aišku irgi niekas nesuprato, išskyrus... Jo, matyt tie akiniai stebuklingi, visokios nepilnamečių iškirptės matosi ir visa kita :)

Jie grojo ir dainavo. Nuėjau kaistis vandens, kur vyko tarp žmonių pokalbis apie tai, kad vistik pasirodymas yra mistiškas, bet buvo nuspręta, kad jis nė velnio nemistiškas, o tiesiog žavus, nes jei būt mistiškas, nieks čia tos arbatos ir nevirtų.

Na ką, paspaudėm Jarui leteną (šaunuolis, tak deržat') ir nuvažiavom prie Kauno marių, kur pirmą valandą nakties Trolis nutarė pratęsti avangardą ir nuogas bėgiojo palei krantą, po to įsimerkė į vandenį... o mes stovėjom ir šiurpom, ir matyt atrodėm visai neavangardiškai. Krito žvaigždės - palikdamos labai jau ryškias meteoritines uodegas.

Dar žmonės važiuodami keliu Vilnius- Kaunas, būtinai sustokite pažiūrėti į Elekrėnų žiburius??(taip ir nesupratau kas ten rausvai švyti). Gyvas paveikslas.

Ech, buvo gerai.....

Tai ką, didžioji 2001-ųjų Euforija tęsiasi?

Įsijunkite į mūsų elektroninio pašto grupę!

Pagrindinis puslapis
Gaukite emailus apie papildymus puslapyje

Web Statistics

Clicky