atgal pirmyn pgr. p.

Antra diena


Taigi, sekmadienis.

Festivalis Didelis Pasaulis! tęsiasi toliau.

Iš vakar dienos liko tik prisiminimai rožių insmeigtų ing viečnastį, ir pan.

Aš esu Jaras Ramūnas ir dabar kiek apie sekmadienį papasakosiu.

Poezija susidėjo iš kelių daugiau mažiau žinomų poečių avangardisčių, tarp kurių įsipainiojo ir vienas kitas vyrukas.

Poezijos posmuose slypėjo neatpažįstamai supainioti žodžiai - jų deriniai - vieni turėjo prasmę, kitų prasmę buvo sunku suvokti. Šiaip ar taip, pasiklausyti nežemiškų junginių buvo puiku - tai toks retas svečias "Nemuno" ir dar kelių išlikusių, poeziją spausdinančių leidinių psl.

Beje, visai neseniai Kaune veikė avangardo dvasią puoselėjantis žurnalas "Keturi vejai". Deja, dėl priežasčių, jis po poros metu aktyvumo paliko žemelę be avangardinės priežiūros.

O vienas iš to žurnalo vadovų - Gintaras Patackas, poeta, vędinas žmona ir dukrele pats, eidamas iš bažnyčios, išdygo-susimaterializavo kiaurai duris žvilgėdamas odine striuke ir akiniais. Jis atsisėdo ir klausėsi, paskui paragino savo žmoną p.Marcinkevičiūtę paskaityti porą poezijos posmų, save palikdamas pabaigai.

Gerbiamoji Marcinkevičiūtė nuo tribūnos tarė eileraštį apie savo vyro pasirodymą 1998 m., tada dar "Sumirimo" festivalyje. Mat ta situacija iš tiesų buvo verta patyrusios poetes plunksnos - Gintaras Patackas, pasirodydamas kartu su grupe RamĆ»nas Jaras & Band, tądien sušoko absoliutų striptizą... Kaip žinia, absoliutus striptizas kiek skiriasi nuo dalinio, kurį gerb. poetas demonstravo pusmetis iki festivalio, Žvėryne. Tąsyk jis pasiliko su glaudėmis. O festivalyje jis visiškai, nuoširdžiai apsinuogino. Mano akimis žvelgiant, tai yra ne kas kita, kaip tik nuoširdumo demonstracija. Tai įrodymas, kad jis yra iš tikrųjų - Poetas, o ne šiaip koks poetas.

Nuoširdumas ir nuogumas yra juk tas pat.

Gaila, negaliu dabar pacituoti gerb.Marcinkeviciūtės eileraščio.

Bet tai niekis - apsilankykite Festivalio tinklapyje po kurio laiko ir rasite jį ten.

Ak, kas gali būti geriau už pradedančius poetus ir poetes.

Bet grįžkime prie Patacko pasirodymo.

Jis prasidėjo nuo prakalbėlės, giriančios mano barzdą. Ir taip pat prisipažinimo, kad varau

Gintarą iš proto vien savo būtimi.

Paskui buvo tarti keli paraginamieji žodžiai apie tai, kad reikia jauniesiems poetams nieko nelaukti ir nešti savo kūrybą į visus įmanomus, dar poezija spausdinančius žurnalus ir laikraščius, tame tarpe ir periferinius. Šiems žodžiams aš nuoširdžiai pritariau.

Dar paskui sekė keli Gintaro eilėraščiai.

Kristupo Baublio kažkada pavadintas po-rnografu, Gintaras ši sykį reiškėsi daug švelniau. Taigi.

Paskui poezija baigėsi, ir 19 val. prasidėjo kūrybiniai virsmai Terra X territorijoje.

Taigi.

19 val. Terra išvirto į Ciuta.

Niekam turbūt nereik pristatyt, kas yr Ciuta.

Tai yra naj grupės vadas, ir jo grupė rašoma TIK iš mažosios r.

Tačiau šiandien, nors ir buvo pranešta, kad ši grupė bus festivalyje, Ciuta parodė kitą savo ansamblį - apvaliai. Deja, neaišku ar Apvaliai ar apvaliai.

Kaip atrodė jo pasirodymas.

Iš garso sferos žvelgiant tai buvo genialu.

Trenkiantys garsai - sumontuoti iš gabaliukų gabaliukų - smulkių iš ekranų mums byrančių š...dukų, t.y. reklamučių, muzikyčių, visokių masinių galvyčių kvaršintojyčių, dar labiau patrupintų ir sudėliotų į gražias, tolydžio kintančias kapotas lentynėles. Šmaukšt - atkarpėlę iš Mamontovo dainos apie alų, šmaukšt - iš ko kito, taip pat smaugiančio už dušios, šmaukšt - ir t.t. Arba staiga - noiso gabalėlis, arba staiga - gabalėlis nežinia iš kur išgriebto nežinia kokios grupės lyg ir repeticijos momento. Ir kiek gi darbo reikėjo najininkui padėti, kad sumontuoti visa tai, nes tęsėsi jo pasirodymas apie 40 min. ir visas nuo a iki z, nuo maximos iki iki buvo vien iš sekundinių arba trumpesnių už sekundę kavalkelių sudėliotas...

Kas gi dėjosi toliau.

Taigi, po grupių pasirodymo sukritome į dzemą. Tai buvo įdomus derinys - netgi sunkvežimio vairuotojai, besisukiojantys tarpduryje sakė, kad tai pritrenkė juos iki širdies gelmių. Šis grojimas buvo visai nepanašus į šeštadienio dzemą - jokių lietuviško popso dalelyčių, vien tik gryna avangardija - du būgnininkai, pliekiantys lėkštėmis dvigubą būgnų sudėtį, tarsi jau būtų svieto pabaiga, prie to priderintas elektrinis akordeonas ir chaosą spaudžianti gitara.

Galutiniu elektriniu efektu, atsitikusiu antroje dzemo dalyje, tapo alus+garso efektas. Alus pateko ant garso efekto dėžutės vienam iš grojėjų netyčia pasidarbavus alkūne.

Deja, jokio garso po to nepavyko naudingai išspausti.

Iš salės besiskirstantys klausytojai liudijo milžinišką festivalio poveikį jų sąmonės lygiams, ausims ir kt. Kai kurie prieš atplyšdami nuo kėdžių lankstėsi scenai tarsi kokiai dievybei.

Nemažai iš klausytoju jau pernai sakė, jog žvilgsnis į Kauną po festivalio tampa kitoks.

Atspėkite koks.

Jaras Ramūnas

Pagrindinis puslapis
Gaukite emailus apie papildymus puslapyje

Web Statistics

Clicky