atgal pirmyn pgr. p.

Didelio pasaulio! grumėjimas

Penktasis Festivalis "Didelis Pasaulis!", 2000 m. versija, įvyko Terra X territorijoje Savanorių prospekte, netoli Veneros striptizo baro, 2 ir 3 gruodžio.

Terra X territorija pasislėpusi prie laiptų vedančių į Laisvės alėją. Ji sudaryta iš dviejų aukštų ir iš esmės tai yra buvusių Šilelio kultūros rūmų dalis. Čia jau kuris laikas vyksta įvairūs netradiciniai renginiai, dažniausiai susiję su metaline muzika. "Didelis Pasaulis!" klubui - pirmas tokio dydžio įvykis.

Festivalis prasidėjo renginio organizatoriaus Jaro Ramūno grupės RamĆ»nas Jaras & Band ir Konstantino Kruziko pasirodymu. RamĆ»nas Jaras & Band groja nuo 1996 m. ir yra viena pagrindinių puošmenų Kauno avangardiniame judėjime. Konstantinas Kruzikas, žinomas iš Pūko radijo transliacijų, sugrojo pritariant avangardinei grupei beveik visus savo hitus, tame tarpe ir "Man patinka grybai labai". Šio avangardinio derinio iš tiesų buvo verta pasiklausyti. Kaip, beje, ir kitų Festivalyje pasirodžiusių grupių.

Dar viena stipri grupė pasirodžiusi gruodžio 2 dieną buvo "Tigro batai", susidedanti iš trijų patyrusių, garsiose grupėse (Hiperbolė, Tigro metai ir kt.) grojusių muzikantų - būgnininko ir dviejų gitaristų, vienas iš kurių muzikavo ir klavišiniais. Jų muziką galima palyginti su "Ir visa tai kas yra gražu yra gražu" garsais. Jiems grojant ant scenos pasirodė ir ėmė šokti keistas juodaplaukis, kuris, anot R.Jaro, "atkeliavo pas mus tiesiai iš S.Bareto laikų". Jo laužyti judesiai puikiai derėjo prie muzikos.

Iš Vilniaus į Festivalį atvyko Ugnius Liogė ir McKaras. McKaras dar groja "Atakoje". Scenoje jis pasistatė kompiuterį ir jo pagalba generavo keistus, tačiau efektingus techno garsus. Liogė, apsivilkęs ritualinį kostiumą, kalbėjo ir šūkavo kažką neaiškaus į mikrofoną. Šis pasirodymas priminė sunkius tantristinius ritualus.

Šiauliečiai "šaliKĄpalikau" (meninio veiksmo grupė) scenoje pasirodė su savo "Koncertu pučiamiesiems". Jie išsirikiavo su įvairiais pučiamaisiais instrumentais ir pūtė juos minimalistiniame stiliuje, įvesdami žiūrovus į transą. Tai buvo vienintelė grupė, atlikusi tokį konceptualinį grynuolį.

"Girnų giesmės" kaip visada neapvylė. Grupė yra išleidusi nemažai projektų "Dangaus" firmoje. Festivalyje "Girnos" grojo specifinį, tik joms vienoms būdingą triukšmo ir ambientinių garsų koliažą. Šiuo pasirodymu jos dar syki įrodė, jog yra vertos žodžio "giesmė" savo pavadinime. Jaras Ramūnas padėjo grupei atlikti savo kūrinį scenos gilumoje lėtu ir hipnotizuojančiu ritmu vartydamas žmogaus dydžio veidrodį.

Festivalio dienai baigiantis, ant scenos pasirodė per "Tigro batų" pasirodymą šokęs jaunuolis. Jis scenoje susistatė būgnus ir, pritariamas savo bičiulio (gitara) bei R.Jaro (klarnetas ir sintezatorius), ėmė groti. Tai buvo šio vakaro džemo sesijos dalis. Ant scenos karts nuo karto pasirodydavo daili, tarsi iš "Cosmopolitano" puslapių nužengusi mergina ir kiti muzikantai.

Kita Festivalio diena (3 gruodžio) prasidėjo nuo avangardistų prozininkų ir poetų kūrinių skaitymas, dalyvaujant Gintarui Patackui.

Vakare Festivalis tęsėsi.

Naj, dar viena gerai žinoma Kauno avangardo atstovė, prisistačiusi kaip grupė Apvaliai, grojo tik jai vienai būdingą įvairių chaotiškų garsų derinį - ištraukas iš radijo laidų, įvairių grupių dainų nuotrupas ir t.t. Bendras įspūdis - transinė, užburianti muzika, į kurią verta atkreipti dėmesį.

B.Silanskas

Pagrindinis puslapis
Gaukite emailus apie papildymus puslapyje

Web Statistics

Clicky