atgal pirmyn pgr. Jaro psl. pgr. Sumirimo psl.

Grupė "Betoniniai triušiai"

Audiopoetinio spengsmo grupė "Betoniniai triušiai" susikūrė 2005 m. žiemą Vilniuje. Grupės branduolį sudaro trys atlikėjai: Tomas S. Butkus, Antanas Dombrovskij ir Vadimas Korotajevas. 2007 m. "Betonininiai triušiai" programai "Vilnius - Europos kultūros sostine 2009" sukūrė audiopoetinę operą "Marakana", kuri turėjo būti pristatyta Tūkstantmečio stadiono dykroje. Tačiau tik prasidėjus repeticijoms, stadionas virto statybų aikštele. Opera persikėlė į buvusį "Dinamo" stadioną, o repeticijų medžiagos pagrindu 2008 m. buvo išleista pirmoji bevardė grupės kompaktinė plokštelė.

Antrajame, koncertinių įrašų albume "Dievas-daiktas / Live" buvo pristatyti charakteringiausi 2007-2009 m. gyvai įrašyti kūriniai, kurie buvo atlikti grupės koncertų Berlyne, Kėdainiuose, Panemunės pilyje, Plungėje ir Vilniuje metu.

"Betoniniai triušiai" ir toliau nereguliariai koncertuoja uždarose ir atvirose erdvėse Lietuvoje bei užsienyje. Kiekvienas audiopoetinio spengsmo grupės pasirodymas skiriasi, nes skiriasi ir konkreti erdvė, ir auditorija, ir psichologinis-emocinis kontekstas. Todėl praktiškai kiekvieną "Betoninių triušių" pasirodymą galima laikyti vieninteliu ir paskutiniu.

Minėtieji autoriai savo kūryboje naudojasi gyvais instrumentais, garso mašinomis, atsitiktiniais daiktais, žmogaus balso, judesio ir improvizacijos galimybėmis. Spengsmo erdve "Betoniniai triušiai" dalijasi ir su kviestiniais atlikėjais: 2008 m. į "Kultflux" platformą Vilniuje buvo įtraukta Lina Lapelytė (smuikas); 2010 m. tarptautiniame elektroninės ir elektro-akustinės muzikos festivalyje "Jauna muzika" koncertuota su Skaidra Jančaite (sopranas); tais pačiais metais "Fluxus ministerijoje" - su Gediminu Simniškiu (boso gitara).

Nors grupę galima įvardyti kaip post-avantgarde, live electronics, lowfi, urban folk, ambient ir sound poetry sintezės atstovais, jų kūrybai apibūdinti labiau tiktų sąvoka "vizualaus garso poezija", kurią lietuvių kompozitorius Giedrius Kuprevičius šmaikščiai įvardijo kaip d-fm (diarrhea / free music).


Pagrindinis Jaro Ramūno puslapis
Pagrindinis Sumirimo puslapis
Gaukite emailus apie papildymus puslapyje
(Puslapis sukurtas )
Web Statistics

Clicky