atgal pirmyn pgr. Jaro psl.

Atlikėja devintame „Dideliame pasaulyje!“ („sumirime“) Skaidra Jančaitė

Menininkės prigimčiai ypač giminingas šiuolaikinės muzikos ekspresyvumas, galimybė atrasti joje naujas interpretacijos galimybes ir būdus.
Todėl dainininkės žvilgsnis krypsta į P.Hindemitho, F.Poulenco, S.Prokofjevo, D.Šostakovičiaus, O.Messiaeno, L.Berio, nūdienos lietuvių kompozitorių kūrybą.
Ji pirmą kartą Lietuvoje atliko A.Schönbergo ciklą „Mėnulio Pjero“.
Besidominti tapyba, fotografija, šokiu, literatūra, teatru, šių menų patirtį S. Jančaitė organiškai sieja su muzika, nuosekliai eidama savitu modernaus sinkretizmo keliu.
Jau kelinti metai dainininkė, atlikdama šiuolaikinę vokalinę muziką, savo koncertuose nuosekliai jungia muzikos, dramos, šokio, pantomimos, fotografijos meno (menininkė nuo 2003 m. kuria ir rengia meninės fotografijos parodas) išraiškos elementus, taip suformuodama individualų stilių, pasižymintį stipria kūrinių perteikimo žiūrovams įtaiga. Eugenija Žakienė, “Nemunas” 2004

Jaro Ramūno komentaras:
Neišsigaskite, kad jos nėra nuotraukoje, o tik jos šešėlis: Skaidros Jančaitės Lietuvai ir Kaunui pristatinėti nereikia, nes tai Lietuvos ir Kauno primadona, dažnai avangardinė primadona, sugebanti savo balsu išriesti tokį garso šiaudą, kaip niekas kitas planetoje. 2003 m. ji festivalyje atliko „Mėnulio pjero“, fantastišką kūrinį su fantastiškais atlikėjais. Šiais metais ji nemažiau fantastiškai šaudys savo balso sugebėjimais.
D.U.K.
Sumirimo puslapis Facebook'e
Sumirimo grupė Facebook'e
Sumirimo forumas


Pagrindinis puslapis
Gaukite emailus apie papildymus puslapyje
Web Statistics

Clicky